Sercem DESIGN BY PL jest polski design. Wybrane projekty i projektanci, interesujące wydarzenia, miejsca oraz tematy. Rozmowy – krótsze i dłuższe – z tymi, którzy głos w sprawach designu zabierają projektując, produkując, badając. Nie znajdziecie tu kopii informacji prasowych, tylko autorskie teksty. Sama decyduję o czym chcę napisać.

DESIGN BY PL jest o przeszłości polskiego projektowania, o dniu dzisiejszym, ale wybiega też myślami w przyszłość. Znajdziecie tu spojrzenie z bliska na projekty historyczne i współczesne, obecne na rynku, które możecie zaprosić do swojego życia. Znajdziecie ikony polskiego designu a także projekty koncepcyjne autorstwa młodych projektantów, często jeszcze studentów. Moja praca daje mi przywilej poznania ich, którym chcę się z Wami dzielić.

Moją największą pasją jest polski design. Nie oznacza to jednak, że nie pojawi się tu design światowy. Nie jesteśmy samotną wyspą i świadomość tego, co wokół nas jest fundamentalna dla zrozumienia i definiowania własnej tożsamości. Każdego tygodnia będą pojawiały się nowe materiały, a archiwalne przechodzą do działu KOLEKCJA.

DESIGN BY PL to moja marka, realizująca projekty szeroko związane z designem – piszę i publikuję, prowadzę wykłady i prezentacje, organizuję wystawy i wydarzenia, robię ekspertyzy dla instytucji i firm. Portal jest częścią większej całości. Ma mój styl pisania, formułowania wypowiedzi, emocje zamknięte w słowach. Ma moją wiarę w ideę „podawania dalej” tego, co wiemy i co ma dla nas znaczenie. Mam nadzieję, że zechcecie dzielić to ze mną odwiedzając DESIGN BY PL, pod którym podpisuje się własnym nazwiskiem.

Krystyna Łuczak-Surówka
DESIGN BY PL